Poznaj lepiej Hotel Rubinstein

W

samym centrum krakowskiego Kazimierza, tajemniczej dzielnicy pełnej śladów przeszłości, znajduje się miejsce wyjątkowe - Hotel Rubinstein. To zabytkowa, XV-wieczna kamienica przy ul. Szerokiej 12, w sąsiedztwie której przed laty mieszkała sama Helena Rubinstein – pierwsza dama światowego biznesu kosmetycznego. To właśnie jej Hotel Rubinstein zawdzięcza swą nazwę.

Hotel Rubinstein łączy w sobie funkcje obiektu noclegowego, restauracji oraz centrum konferencyjnego i artystycznego.

Od początku swego istnienia obiekt cieszy się niesłabnącym powodzeniem zarówno wśród polskich jak i zagranicznych turystów. Jego butikowy charakter, oryginalny wystrój, pełen unikatowych historycznych elementów, przyciągają znawców pięknego i rzadkiego budownictwa. Atmosfera sprawia, że każdy chce tu wrócić, a domowa winoteka zachęca smakoszy do zapoznania się z bogatą kolekcją tego szlachetnego trunku. Pachnąca aromatem polskich ziół, kuchnia, zachęca natomiast do skosztowania potraw przygotowanych z mistrzowską precyzją, przez Szefa Kuchni.

Hotel Rubinstein zyskał światową sławę nie tylko dzięki swej niezwykłej architekturze, ale także dzięki klezmerskiej atmosferze dzielnicy, w której się znajduje. Ciepłe wnętrza, na które składają się pozostałości historycznych murów i antycznych mebli oraz umiejętnie doń wplecione elementy współczesnego designu sprawiają, że pobyt w Hotelu Rubinstein to dla każdego swoista podróż w czasie.

Położenie w jednym z najbardziej czarujących i wyjątkowych miejsc Krakowa, stanowi idealny wstęp do odkrywania uroków miasta. W bliskim sąsiedztwie znajdują się główne atrakcje: Stara Synagoga, Wawel, historyczne budowle i pomniki. Tylko kilkanaście minut spacerem dzieli Hotel od Rynku Głównego.

Hotel Rubinstein oferuje gościom 28 komfortowo urządzonych pokoi, wśród których znajdują się 4 pokoje jednoosobowe, 10 pokoi dwuosobowych typu standard, 9 pokoi dwuosobowych deluxe oraz 5 ekskluzywnych apartamentów. Wszystkie pomieszczenia charakteryzują się typowym dla Hotelu Rubinstein butikowym charakterem i bogatym wyposażeniem.

Hotel
Recepcja
Recepcja