Poznaj lepiej Rubinstein

W samym centrum krakowskiego Kazimierza, tajemniczej dzielnicy pełnej śladów przeszłości, znajduje się miejsce wyjątkowe – Hotel Rubinstein.

To zabytkowa, XV-wieczna kamienica przy ul. Szerokiej 12, w sąsiedztwie której przed laty mieszkała sama Helena Rubinstein – pierwsza dama światowego biznesu kosmetycznego. To właśnie jej Hotel Rubinstein zawdzięcza swą nazwę.

Hotel Rubinstein łączy w sobie funkcje obiektu noclegowego, restauracji oraz centrum konferencyjnego i artystycznego. Od początku swego istnienia obiekt cieszy się niesłabnącym powodzeniem zarówno wśród polskich jak i zagranicznych turystów. Butikowy charakter, oryginalny wystrój pełen unikatowych historycznych elementów przyciąga znawców pięknego i rzadkiego budownictwa. Atmosfera sprawia, iż każdy pragnie to wrócić, a bogata winoteka zachęca smakoszy do zapoznania się z kolekcją tego szlachetnego trunku. Pachnąca aromatem polskich ziół kuchnia zachęca natomiast do skosztowania potraw przygotowywanych z mistrzowską precyzją przez Szefa Kuchni.

Hotel Rubinstein zyskał sławę nie tylko dzięki swej niezwykłej architekturze, ale także dzięki klezmerskiej atmosferze dzielnicy, w której się znajduje. Ciepłe wnętrza, na które składają się pozostałości historycznych murów  i antyczne meble oraz umiejętnie doń wplecione elementy współczesnego designu sprawiają, że pobyt w Hotelu Rubinstein to dla każdego swoista podróż w czasie. Położenie w jednym z najbardziej czarujących i magicznych miejsc Krakowa stanowi idealny wstęp do odkrywania uroków miasta. W bliskim sąsiedztwie znajdują się główne atrakcje Stara Synagoga, Wawel, historyczne budowle oraz pomniki. Tylko kilkanaście minut spacerem dzieli Hotel od Rynku Głównego.

Hotel Rubinstein oferuje gościom 28 komfortowo urządzonych pokoi:

  • 1 apartament typu deluxe
  • 4 luksusowe apartamenty
  • 4 pokoje jednoosobowe
  • 11 pokoi dwuosobowych standard
  • 5 pokoi dwuosobowych „deluxe”
  • 5 pokoi dwuosobowych economy

Wszystkie pomieszczenia charakteryzują się typowym dla Hotelu Rubinstein butikowym klimatem.